DUYURULAR

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 175'İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI
  10 Nisan 2020

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş başkanlığındaki heyet Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş’a, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Sayın Erhan Gülveren ve Sayın Ahmet Şengün, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Sayın Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı Sayın Selami Türker, Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Sayın Tolga Aliusta, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı Sayın Ayşegül Özcan, Ankara İl Emniyet Müdürü Sayın Servet Yılmaz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Sayın Mahmut Çorumlu, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sayın Kadir Yılmaz eşlik etti.

Heyetin Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başlayan tören, Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş’ın mozoleye çelenk koyması ve saygı duruşuyla devam etti. Ardından beraberindeki heyet ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektiren Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, Misak-ı Milli Kulesine geçerek Anıtkabir Özel Defterine şunları kaydetti:

“Aziz Atatürk,

Devletinin emrinde ve milletinin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle her daim göreve hazır mesai arkadaşlarımla birlikte manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük onur duyuyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Hukukun üstünlüğü ilkesine ve insan haklarına bağlı bir anlayışla cennet vatanımızın her köşesinde huzur ve güveni tesis etme, milletimizin can ve mal güvenliğini sağlama noktasında dün olduğu gibi bugün de görev aşkı, vatanseverlik ruhu ile çalışmalarımıza devam etmekte, bu kutsal emanetin sorumluluğuyla kanımızın ve terimizin son damlasına kadar mücadele kararlılığı, milletimizin duası ve desteği, yasalardan aldığımız güçle yeni hedeflere koşmaktayız.

Türk Polis Teşkilatımız en büyük eseriniz “Türkiye Cumhuriyetimiz” üzerinde hain emelleri olan her güruha karşı yasaların kendine verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadelesini sürdürecek, tıpkı 15 Temmuz’da verdiği mücadele gibi Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda, “barış, huzur, emniyet içinde bir Türkiye” idealiyle çalışmalarımızı sürdürecek, ecdadımızdan aldığımız ilham ve güçle istiklal ve istikbalimizi tehdit eden her türlü ihanet odağının kökünü kazıma azim ve kararlılığında olacağız.

Aziz hatıranızı daima saygıyla anıyor ve yaşatıyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Haber Paylaş