HABERLER

Müdürlüğümüzde Öğrenimini Başarıyla Tamamlayan 547 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yemin Etti.
  22 Şubat 2019

Müdürlüğümüzde eğitimlerini tamamlayan 547 Mahalle ve Çarşı Bekçisi yemin edip sertifikalarını aldı.

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen törende konuşan Sayın Vali Ali Hamza Pehlivan, güvenliğin en temel kamu hizmeti olduğunu söyledi.

Sayın Vali, Türk ordusunun sınır boylarında kahramanca mücadele verirken, emniyet ve jandarma birimlerinin de iç güvenliğin sağlanması hususunda canla başla mücadele ettiğini belirterek: "Sizler şimdi bu mücadelenin bir parçası olacaksınız. Bu okul çatısı altında anayasa başta olmak üzere temel hukuk bilgileri üzerine dersler aldınız. İnsan ve toplum psikolojisiyle ilgili birçok konuda dersler aldınız. Elbetteki bu bilgiler, almış olduğunuz eğitim uygulamayla anlam kazanacak" ifadelerinde bulundu.

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Ufuk Sami Günel ise eğitimlerini tamamlayan 547 Çarşı ve Mahalle Bekçisinin yemin ve sertifika töreni ardından Türk Polis Teşkilatı'na katılacağını anımsatarak: "Sizlerin suç ve suçluyla mücadelede ülkemizin, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, anayasal ve demokratik düzenin korunması amacıyla canı pahasına görev ifa eden emniyet teşkilatımıza büyük bir güç katacağınıza yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Tören, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, 17. Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Bayburt Kışla Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, İl Emniyet Müdürü  Sayın Sezayi Er ile bekçi adaylarının ailelerinin katıldığı resepsiyonla sona erdi.

Haber Paylaş